Strona wygasła! pl.mfirma.eu

Twoja strona nadal znajduje się na serwerze pl.mfirma.eu, ale nie jest widoczna w Internecie dla innych użytkowników. Aby móc w pełni korzystać ze wszystkich funkcji naszego serwisu skontaktuj się z Biurem Obsługi Klienta.

Ok

Atrakcje okolice


Szlaki turystyczne:

Szlak "Zwiniętych Torów"-prawdziwą gratką dla cyklistów odwiedzających nas jest ścieżka rowerowa łącząca Połczyn Zdrój a Złocieniec(od nas 2km do ścieżki).Trasa długości około 27 km wiedzie dawnym nasypem kolejowym,z którego zdjęto tory, położono asfalt i udostępniono wyłącznie rowerzystom.Ścieżka prowadzi przez najbardziej malownicze tereny Drawskiego Parku Krajobrazowego, a ze względu na położenie na nasypie kolejowym nie ma tu stromych podjazdów.


"Szlak Drawy"-60km okrężny .Złocieniec – Bobrowo – Stare Kaleńsko – j. Kaleńskie – Żelisławie – Siemczyno – Piaseczno – Rzepowo – Warniłęg – Grabinek – Bolegorzyn – Nowe Worowo – Stare Worowo – Cieszyno – Złocieniec
Trasa przeznaczona dla doświadczonych rowerzystów, ze względu na długość i dość duże podjazdy. Szlak prowadzi przez wyjątkowo urozmaicony, polodowcowy obszar pełen wzniesień, rozdzielonych różnorodnymi formami obniżeń terenu i przebiega w pobliżu 10 jezior.


"Dookoła Jeziora Siecino", 39 km, okrężny-Złocieniec – Gronowo – Ostrowice – Szczytniki – Szczycienko – j. Siecino – Słowianki – Chlebowo – Cieszyno–j. Skąpe – j. Czarnówek – j. Dłusko – Złocieniec
Szlak rowerowy biegnący skrajem Drawskiego Parku Krajobrazowego. To trasa pełna krótkich, lecz stromych podjazdów. Końcowy odcinek wiedzie ścieżką przyrodniczą w pobliżu dwóch rezerwatów przyrody: "Jezioro Czarnówek" i "Torfowisko nad jeziorem Morzysław Mały".


"Wzgórza Moreny Czołowej" - niebieski, długość 57 km Drawsko Pom.-Małe Jankowo-Ustok-Gajewko-Zagozd-Olchowice-Nętno-Łabędzie-Tęczyn-Przytoń-Dołgie-Zarańsko-Drawsko Pom.
Szlak zaczyna się i kończy w Drawsku Pom. Podąża bardzo urozmaiconą trasą poprzez wspaniale ukształtowane przez lodowiec tereny moreny czołowej i moreny dennej, pełne wzniesień i pagórków, dolin i obszarów równinnych. Szlak przebiega nad brzegami 8 jezior. Na trasie szlaku spotykamy zabytkowe kościoły, pałace i parki dworskie.

 

Muzea i zabytki

Ostrowice – Kościół Parafialny pw. Niepokalanego Poczęcia NMP, został ufundowany przez właścicieli wsi Ernesta Klausa von Horn i Eleonorę von Kleisten w 1697 r. Wybudowany w stylu barokowym został przebudowany w latach trzydziestych XIX wieku. Ołtarz główny pochodzi z XVII wieku i jest jedyną zabytkową pozostałością w kościele. Na wieży kościelnej zawieszony jest żelazny dzwon z 1924 r., w miejsce dzwonu wykonanegow 1737

a przetopionego w 1917 roku na potrzeby wojenne. Drugi dzwon pochodzący z 1732 r. istnieje do dnia dzisiejszego

Gawroniec – kościół parafialny p.w. Św. Teresy od Dzieciątka Jezus wzniesiony z kamienia w 1828 r.na wzgórzu  w otoczeniu pałacowego parku. O jego wyjątkowości świadczy rotundowy kształt.

Jezioro Siecino-to naturalne jezioro będące polodowcową rynną wypełnioną wodą, dlatego zaliczamy je do kategorii zbiorników rynnowych. To właśnie jego budowa geologiczna sprawiła, że daje ono szerokie możliwości spędzania wolnego czasu. Powierzchnia osiągająca 743ha

i głębokość dochodząca miejscami do 48m.Przejrzysta woda, która pozwala kwalifikować jezioro do pierwszej klasy czystości gwarantuje występowanie różnych gatunków ryb. Największymi skarbami są szczupaki i okonie, choć można również liczyć na leszcze, węgorze czy liny.

Szlaki kajakowe-Na jeziorze Ostrowieckim (gmina Drawsko Pomorskie ) bierze swój początek szlak kajakowy KOKNA (dł. szlaku 13 km, czas przepłynięcia 1 dzień).Swoje źródła ma w lesie za wsią Gawroniec, na terenie Drawskiego Parku Krajobrazowego. Przepływa przez jeziora Ostrowiec (Ostrowieckie) i Dołgie. Kilka km za jeziorem Dołgie do Kokny uchodzi rzeka Rakoń. Od jeziora Ostrowiec, poprzez jezioro Dołgie prowadzi do ujścia szlak kajakowy o długości ok. 12,5 km. Szlak jest uciążliwy przede wszystkim ze względu na niewielką głębokość rzeki. Mniej doświadczonym kajakarzom problemów może także przysporzyć zakrzaczona i wąska trasa. Jednak dzikość i wyjątkowo niewiele oznak cywilizacji są mocnymi atutami spływu Kokną. Najlepiej organizować spływ w czasie wyższego poziomu wody na jez. Dołgie, gdyż w innym okresie ujście jest mocno zamulone, przez co dostanie się do rzeki jest utrudnione. Najdogodniejszym miejscem do rozpoczęcia spływu jest jezioro Dołgie, a do zakończenia - most w Rzęśnicy (trzeba płynąć pod prąd) lub na bindudze pod Dalewem. Ok. 1 km za mostem, w połowie drogi pomiędzy Darskowem a Dalewem, Kokna wpada do Drawy.

Szlak kajakowy "Im. ks. kardynała Karola Wojtyły" - rzeka Drawa-Jedną z największych atrakcji turystycznych powiatu drawskiego jest szlak kajakowy rzeką Drawą, który należy zaliczyć

do najpiękniejszych szlaków kajakowych w Polsce. Rzeka bierze swój początek we wsi Zdroje

w Dolinie Pięciu Jezior i po przebyciu 186 km wpada do Noteci w okolicach Krzyża Wielkopolskiego. Szlak kajakowy Drawy nosi imię Ks. Kardynała Karola Wojtyły, który w młodości kilkakrotnie uczestniczył w spływach Drawą. Na atrakcyjność szlaku ma wpływ wiele czynników, m.in. czystość wody, zmienny charakteru rzeki czy też walory przyrodnicze. Szlak przebiega m.in. przez jezioro Drawsko, Drawski Park Krajobrazowy, Jezioro Lubie i Drawieński Park Narodowy.

Długość szlaku: 186 km
Długość szlaku w powiecie drawskim: ok. 96 km